Safety switch: magnetic; SR-A; NC x2; IP67; plastic; -20÷80°C; 5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR AL40AN5-A01N
Tootja: PIZZATO ELETTRICA
Tootja tootekood: SR AL40AN5-A01N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety switch: magnetic; SR-A; NC x2; IP67; plastic; -20÷80°C; 5mm
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | SR-A |
| Body material | plastic |
| Kit contents | SMA01N, SRAL40AN2 |
| Range | 5mm |
| Switched voltage | ≤ 120V AC, ≤ 120V DC |
| Electrical connection | on left, wires |
| Contacts configuration | NC x2 |
| Type of safety switch | magnetic |