Oneboard computer; RAM:1GB; Marvell ARMADA 388; 103x75mm; DDR3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR-CFA2B000
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Oneboard computer; RAM:1GB; Marvell ARMADA 388; 103x75mm; DDR3
| Supply voltage | 9...32V DC |
| Kind of connector | mikroBUS socket, mPCIE 2.0, mSATA, RJ45 x2, RTC battery, SIM, USB A 3.0, USB B micro |
| Number of cores | 2 |
| Series | ClearFog |
| Dimensions | 103x75mm |
| Frequency | 1...1.6GHz |
| Programmers and development kits features | socket for microSD cards |
| Number of add-on connectors | 1 |
| Kind of architecture | Cortex A9 |
| RAM memory capacity | 1GB |
| Kind of memory | DDR3 |
| Processor | Marvell ARMADA 388 |
| Operating system | Linux kernel 3.x |
| Type of kit | Oneboard computer |