Fuse: PTC polymer; 100mA; Case: 0805
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
SR010-15
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SR010-15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 100mA; Case: 0805
| Case | 0805 |
| Power | 500mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 100mA |
| Max. voltage | 15V |
| Max resistance | 6Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 300mA |
| Min. resistance | 700mΩ |