Fuse: PTC polymer; 200mA; Case: 0805
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SR020-09
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SR020-09
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 200mA; Case: 0805
| Case | 0805 |
| Power | 500mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 200mA |
| Max. voltage | 9V |
| Max resistance | 3.5Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 500mA |
| Min. resistance | 400mΩ |