Fuse: PTC polymer; 350mA; Case: 0805
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SR035-06
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SR035-06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 350mA; Case: 0805
| Case | 0805 |
| Power | 500mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 350mA |
| Max. voltage | 6V |
| Max resistance | 1.2Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 750mA |
| Min. resistance | 250mΩ |