SEMTECH - SR05.TCT - ESD Protection Device, TVS, 20 V, SOT-143, 4 Pins, 5 V, 500 W, SR05 Series
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR05.TCT
Tootja: SEMTECH
Tootja tootekood: SR05.TCT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SEMTECH - SR05.TCT - ESD Protection Device, TVS, 20 V, SOT-143, 4 Pins, 5 V, 500 W, SR05 Series
| Mounting | SMD |
| Case | SOT143 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 4 |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Version | ESD |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 6V |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 6pF |