Fuse: PTC polymer; 500mA; Case: 0805
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SR050-06
Tootja: ECE
Tootja tootekood: SR050-06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 500mA; Case: 0805
| Case | 0805 |
| Power | 500mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 500mA |
| Max. voltage | 6V |
| Max resistance | 850mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 1A |
| Min. resistance | 150mΩ |