Converter: DC/DC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR05S6V5
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: SR05S6V5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP3 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 6.5V DC |
| Efficiency | 85...95% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |