DC/DC Converter, Regulated, ITE, 1 Output, 2.5 W, 2.5 V, 1 A, SR Series
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR10S2V5
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: SR10S2V5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Converter, Regulated, ITE, 1 Output, 2.5 W, 2.5 V, 1 A, SR Series
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Case | SIP3 |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 2.5V DC |
| Input voltage | 4.75...18V DC |
| Efficiency | 80...87% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |