Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 1A; DO41; Ammo Pack
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SR1100-3
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: SR1100
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 1A; DO41; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Type of diode | Schottky rectifying |