Diode: Schottky rectifying; THT; 50V; 1A; DO41; Ammo Pack
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
SR150-2
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: SR150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 50V; 1A; DO41; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Type of diode | Schottky rectifying |