Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 50VDC; Z5U; ±20%; THT; 2.54mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR205E104MARTR1
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: SR205E104MARTR1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 50VDC; Z5U; ±20%; THT; 2.54mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 50V |
| Operating temperature | 10...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | radial |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Capacitance | 100nF |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | Z5U |