Switch: slide; Pos: 2; 500mA/24VDC; Mounting: THT; Leads: straight
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR254T
Tootja: PTR HARTMANN
Tootja tootekood: SR254T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; 500mA/24VDC; Mounting: THT; Leads: straight
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | slide |
| Number of positions | 2 |
| Leads | straight |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 10x2.5x6.5mm |
| Mechanical durability | 5000cycles |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| DC contacts rating @R | 500mA / 24V DC |
| Stable positions number | 2 |