Diode: Schottky rectifying; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR54F-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SR54F-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD
| Mounting | SMD |
| Case | SMB flat |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 16mA |