Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRB-S-124DM2
Tootja: SANYOU
Tootja tootekood: SRB-S-124DM2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgNi |
| Current rating | 5A |
| Switched voltage | ≤ 277V AC |
| Coil resistance | 2.88kΩ |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 100MΩ |
| AC contacts rating @R | 5A / 277V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Coil voltage max. | 31.2V DC |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 18V DC |
| Coil power consumption | 200mW |