Relay: electromagnetic
Kordarv:
2800.0
Minimum quantity:
2800.0
Tootekood:
SRB-S-124DM3-F-C1
Tootja: SANYOU
Tootja tootekood: SRB-S-124DM3-F-C1
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Mechanical durability | 10000000cycles |
| Switched voltage | ≤ 277V AC |
| Electrical life | 100000cycles |
| Coil resistance | 1.62kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 5A / 277V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 18V DC |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 10ms |