Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRG-SH-112D
Tootja: SANYOU
Tootja tootekood: SRG-SH-112D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Current rating | 17A |
| Switched voltage | ≤ 277V AC |
| Coil resistance | 400Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact resistance | 100MΩ |
| Contact current max. | 20A |
| Coil voltage max. | 15.6V DC |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 9V DC |
| Coil power consumption | 360mW |