Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 20A; 48÷480VAC; DIN,on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRH1-1420-N
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: SRH1-1420-N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 20A; 48÷480VAC; DIN,on panel
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 20A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Body dimensions | 22x100x100mm |
| Switched voltage | 48...480V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |