Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 50A; 24÷240VAC; 3-phase; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRH2-1250
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: SRH2-1250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷30VDC; 50A; 24÷240VAC; 3-phase; DIN
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 50A |
| Width | 144mm |
| Switched voltage | 24...240V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | 2-phase control |