Relay: solid state; Ucntrl: 90÷240VAC; 15A; 24÷240VAC; 3-phase; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRH3-4215
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: SRH3-4215
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷240VAC; 15A; 24÷240VAC; 3-phase; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 15A |
| Width | 130mm |
| Switched voltage | 24...240V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | 3-phase control |