Relay: solid state; Ucntrl: 90÷240VAC; 15A; 48÷480VAC; -30÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRHL1-4415
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: SRHL1-4415
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷240VAC; 15A; 48÷480VAC; -30÷70°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 15A |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Body dimensions | 22.5x97.6x100mm |
| Switched voltage | 48...480V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |