Diode: rectifying; SMD; 600V; 1A; 1us; Package: reel,tape; DO219AD
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
SRL1J-Q
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SRL1J-Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 1A; 1us; Package: reel,tape; DO219AD
| Mounting | SMD |
| Case | DO219AD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 3A |
| Max. forward impulse current | 13A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 1µs |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 4pF |