Power Inductor (SMD), 10 µH, 1 A, Semishielded, 880 mA, SRN3015 Series, 3mm x 3mm x 1.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SRN3015-100M
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SRN3015-100M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 10 µH, 1 A, Semishielded, 880 mA, SRN3015 Series, 3mm x 3mm x 1.5mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 276mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 1A |
| Body dimensions | 3x3x1.5mm |
| Inductance | 10µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 880mA |