Power Inductor (SMD), 33 µH, 1.7 A, Shielded, 1.9 A, SRN8040 Series, 8mm x 8mm x 4mm
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
SRN8040-330M
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SRN8040-330M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 33 µH, 1.7 A, Shielded, 1.9 A, SRN8040 Series, 8mm x 8mm x 4mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 145mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 1.7A |
| Inductance | 33µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 1.9A |