Power Inductor (SMD), 100 µH, 680 mA, Shielded, 900 mA, SRR1005 Series, 12.7mm x 10mm x 5.2mm
Kordarv:
600.0
Minimum quantity:
600.0
Tootekood:
SRR1005-101K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SRR1005-101K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 100 µH, 680 mA, Shielded, 900 mA, SRR1005 Series, 12.7mm x 10mm x 5.2mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 420mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 680mA |
| Body dimensions | 12.7x10x5.2mm |
| Inductance | 100µH |
| Type of inductor | wire |