Power Inductor (SMD), 15 µH, 1.7 A, Shielded, 2.1 A, SRR1005 Series, 12.7mm x 10mm x 5.2mm
Kordarv:
600.0
Minimum quantity:
600.0
Tootekood:
SRR1005-150M
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SRR1005-150M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 15 µH, 1.7 A, Shielded, 2.1 A, SRR1005 Series, 12.7mm x 10mm x 5.2mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 85mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 1.7A |
| Body dimensions | 12.7x10x5.2mm |
| Inductance | 15µH |
| Type of inductor | wire |