Power Inductor (SMD), 100 µH, 1.1 A, Shielded, 12.7mm x 12.7mm x 6.5mm
Kordarv:
600.0
Minimum quantity:
600.0
Tootekood:
SRR1206-101YL
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SRR1206-101YL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 100 µH, 1.1 A, Shielded, 12.7mm x 12.7mm x 6.5mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 220mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±15% |
| Operating current | 1.1A |
| Inductance | 100µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 1.9A |