Power Inductor (SMD), 100 µH, 1.5 A, Shielded, 2.1 A, SRR1208 Series, 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm
Kordarv:
400.0
Minimum quantity:
400.0
Tootekood:
SRR1208-101YL
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SRR1208-101YL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 100 µH, 1.5 A, Shielded, 2.1 A, SRR1208 Series, 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 170mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±15% |
| Operating current | 1.5A |
| Inductance | 100µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 2.1A |