Power Inductor (SMD), 33 µH, 2.1 A, Shielded, 1.7 A, SRU1048 Series, 10mm x 10mm x 4.8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRU1048-330Y
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: SRU1048-330Y
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Inductor (SMD), 33 µH, 2.1 A, Shielded, 1.7 A, SRU1048 Series, 10mm x 10mm x 4.8mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 63mΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±30% |
| Operating current | 2.1A |
| Inductance | 33µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 1.7A |