Diode: TVS array; 8.5V; 10A; 150W; SOT23-6; Ch: 4; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SRV05-4HTG-D-LF
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: SRV05-4HTG-D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS array; 8.5V; 10A; 150W; SOT23-6; Ch: 4; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Version | ESD |
| Application | Ethernet |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 8.5V |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 3pF |