Switch: slide
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS-12D07-VG 4 NS GA PA-1
Tootja: C&K
Tootja tootekood: SS-12D07-VG 4 NS GA PA
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | slide |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Max. contact resistance | 70mΩ |
| Body dimensions | 9x3.6x3.5mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 300mA / 30V DC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |