Switch: slide
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS-14D0839-VG 5 PA
Tootja: C&K
Tootja tootekood: SS-14D0839-VG 5 PA
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | slide |
| Kind of package | bulk |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 4 |
| Leads | for PCB |
| Series | SS |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Body dimensions | 14.6x4.3x4.7mm |
| Electrical life | 5000 cycles |
| Contacts configuration | SP4T |
| DC contacts rating @R | 300mA / 30V DC |
| Switching method | ON-ON-ON-ON |
| Stable positions number | 4 |