Switch: slide
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS-23E06-G 5
Tootja: C&K
Tootja tootekood: SS-23E06-G 5
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | slide |
| Kind of package | bulk |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 3 |
| Leads | for PCB |
| Series | SS |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Body dimensions | 16.3x6x5.2mm |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | DP3T |
| DC contacts rating @R | 300mA / 30V DC |
| Switching method | ON-ON-ON |
| Stable positions number | 3 |