Fuse: fuse; time-lag; 2.5A; 250VAC; THT; TE5; SS; 5.08mm; Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS-5-2-5A-AP
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: SS-5-2-5A-AP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; time-lag; 2.5A; 250VAC; THT; TE5; SS; 5.08mm; Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Leads | for soldering |
| Series | SS |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Pin diameter | 0.6mm |
| Current rating | 2.5A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Fuse size | TE5 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Fuses application | standard applications |
| Breaking capacity | 35A |