Diode: Schottky rectifying; SMD; SOD123
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS0540_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SS0540_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; SOD123
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 4.4A |
| Load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 620mV |
| Power dissipation | 300mW |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 10µA |