Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 1A; SOD123W; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS110LW
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SS110LW
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 1A; SOD123W; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123W |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |