Diode: Schottky rectifying; SMA; SMD; 30V; 1A; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS13-4
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SS13
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMA; SMD; 30V; 1A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |