Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 50VDC; Ø6.3x7mm; Pitch: 5mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SS1H336M6L007PA580
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: SS1H336M6L007PA580
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 33uF; 50VDC; Ø6.3x7mm; Pitch: 5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 50V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Series | SS |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 7mm |
| Body dimensions | Ø6.3x7mm |
| Diameter | 6.3mm |
| Capacitance | 33µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitors features | small sized body |
| Service life | 2000h |