Diode: Schottky rectifying; SMD; SOD123F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS20100FL-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SS20100FL-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 250µA |