Diode: Schottky rectifying; SMD; 20V; 2A; Ufmax: 0.5V; SMB
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SS22
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SS22
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 20V; 2A; Ufmax: 0.5V; SMB
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |