Switch: slide; Pos: 2; DPDT; 0.5A/50VDC; ON-ON; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SS22F03-G6
Tootja: NINIGI
Tootja tootekood: SS22F03-G6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; DPDT; 0.5A/50VDC; ON-ON; Mounting: THT
| Mounting | THT |
| Type of switch | slide |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB, straight |
| Row pitch | 3mm |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Terminal pitch | 2.8mm |
| Body dimensions | 13.2x8.5x9.5mm |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 500mA / 50V DC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |