Diode: Schottky rectifying; microSMA; SMD; 20V; 2A; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS22M
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SS22M
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; microSMA; SMD; 20V; 2A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | microSMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 600mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |