Diode: Schottky rectifying; SOD123W; SMD; 40V; 2A; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS24LWH-1
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SS24LWH
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SOD123W; SMD; 40V; 2A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123W |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |