Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS26S-E3/61T
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SS26S-E3/61T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 620mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 10mA |
| Quantity in package | 1800 |