Sensor: flow; Range: 3÷20m/s; Output conf: PNP; Temp: 20÷80°C; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS270124
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: SS270124
Spetsifikatsioon tootele Sensor: flow; Range: 3÷20m/s; Output conf: PNP; Temp: 20÷80°C; IP67
| Supply voltage | 24V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | 20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Enclosure material | plastic |
| Number of pins | 4 |
| Application | cooling circuits, liquids |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | flow |
| Measuring range | 3...20m/s |
| Connection | G 1/2" |
| Operation mode | calorimetric |
| Max medium temperature | 80°C |