Diode: Schottky rectifying; SMD; 80V; 2A; Ufmax: 0.85V; SMB
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SS28-1
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SS28
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 80V; 2A; Ufmax: 0.85V; SMB
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 80V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |