Diode: Schottky rectifying; SMD; 120V; 3A; SMA flat
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
15.0
Tootekood:
SS312F
Tootja: DC COMPONENTS
Tootja tootekood: SS312F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 120V; 3A; SMA flat
| Mounting | SMD |
| Case | SMAF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 120V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 10µA |