Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 3A; Ufmax: 0.5V; DO214AA
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
SS34-2
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: SS34
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 40V; 3A; Ufmax: 0.5V; DO214AA
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |