Diode: Schottky rectifying; SMC; SMD; 40V; 3A; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SS34-7
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SS34
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMC; SMD; 40V; 3A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |