Diode: Schottky rectifying; SMD; 50V; 3A; Ufmax: 0.7V; SMC
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SS35
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: SS35
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 50V; 3A; Ufmax: 0.7V; SMC
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 70A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 700mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |